Hlavná stránkasvetelná technika
dymostroje


Klikni - budem väčší! Klikni - budem väčší!


Firma DISCO CASCO existuje od roku 1982 . Vznikla za hlbokej totality v MG klube na vysokoškolskom internáte MLADÁ GARDA v Bratislave ako ozvučovacia / diskotekárska firmička vtedajšieho šéftechnika MG klubu - študenta kybernetiky CHTF SVŠT Ing. Kaza Krála, neskôr pôsobiaca dokonca pod Slovkoncertom :-). Boli sme spoluautori legendárnych projektov kultového DIVADLA HUDBY na Garde, niektoré projekty končili paťminútovým standing ovation - napríklad kvadrofonické (SQ) PINK FLOYD The Dark Side Of The Moon a mnohé ďalšie. Takisto legendárne Folkové zimy, Rockové jari, Majálesy na Garde, plesy so Senzusom, spoločné akcie s IRŠ boli plné profesionality, nadšenia a odvahy bojovať s nedostatkom a nedostatkami techniky - ale podarilo sa!
Prvý živnostenský list firma získala v roku 1991. Nastalo krásne obdobie diskotékovej produkcie, dopĺňanej inštaláciami zvuku a svetla v obchodoch, kluboch, prenájmu aparatúry... Od začiatku nám bolo jasné, že zákazník kúpi tam, kde mu ponúknu reálny tovar, preto sme od začiatku začali budovať seriózny obchod s veľkým skladom, službami, servisom, s vysokou pridanou hodnotou pre zákazníka.
V roku 1993 padlo rozhodnutie prestavať dnes už legendárnu garáž na Zvolenskej 3 v Lučenci na showroom, keďže všetky dostupné priestory boli prinízke. V roku 1994 sme prestavbu dokončili a začali novú etapu histórie firmy, nezávislú od doterajších dodávateľov (PASTOREK s.r.o., neskôr ADAM a syn). Okamžite sme začali s priamymi kontajnerovými dovozmi kvalitných značkových svetiel / zvuku zo zahraničia (TELSTAR, GENI, ANTARI...), čím sme predbehli všetku potenciálnu konkurenciu na Slovensku. Vďaka príjemným cenám sme sprístupnili dovtedy predražený a exkluzívny tovar úplne každému, aj do detských izieb. Postupne nás svetová profesionálna branža prijala medzi seba a zvuční svetoví výrobcovia poverovali zastupovaním ich značky na našich trhoch (STANTON, 18 SOUND, ADAM HALL, EXPELEC, NICHOLS, ALTO...). Garáž na Zvolenskej v Lučenci sa stala synonymom dobrého nákupu, férového prístupu k zákazníkovi a servisu na počkanie. Keďže nám už začínala byť primalá a vďaka imidžu garážovej firmy nám začali utekať lukratívne obchody, v roku 2000 sme začali so stavbou našej novej firemnej budovy, nadčasovej, na mieru, bez akýchkoľvek kompromisov. V roku 2003 sme stavbu dokončili a svojim zákazníkom dali jasne najavo našu silu, tradíciu, profesionalitu, istotu tovarom nabitých skladov, esprit svetovo unikátnej showroom / audioroom, projekčného ateliéru, kancelárií, servisu.
V roku 2009 sme otvorili pobočku v Banskej Bystrici v našich vlastných priestoroch na Hornej 39.
V súčasnosti vďaka tomuto silnému zázemiu sa môžeme naplno venovať práci, ktorá je zároveň aj našim hobby. Tvorivé nápady, akademický prístup a informácie o svetových trendoch z prvej ruky nás predurčujú na spoľahlivé návrhy a dodávky aj tých najnáročnejších projektov divadelnej, show a diskotechniky v širokom medzinárodnom priestore. Naše schopnosti sú k dispozícii aj vám!

Značky, ktoré zastupujeme na slovenskom - niektoré aj na českom trhu (žlté nadpisy sú linky na weby výrobcov):

BITTNER Audio International - špičkové SLOVENSKÉ profesionálne zosilňovače až 2 x 5000 W, mnohokanálové zosilňovače, CCS, 100V zosilňovače a mnohokanálové koncové stupne, s klasickými zdrojmi aj so spínanými, v triede AB, H a najnovšie D. Zosilňovače BITTNER oficiálne patria do prvej trojky svetových značiek a nechýbajú ako referenčné pri všetkých posluchových skúškach.
KVANT ltd. - špičkové SLOVENSKÉ PROFESIONÁLNE LASERY za výborné ceny, zelené, modré, červené, plnofarebné, skenery CAMBRIDGE TECHNOLOGY, software PNAGOLIN, FIESTA, MONCHA, kartové playery laserových show, waterscreen-y, laserové plátna, odrazové zrkadlá, rozkladové mriežky pevné i motorizované...
KING AUDIO - špičkové SLOVENSKÉ reproboxy subbasové, basové, stredové, výškové, dvojpásmové, trojpásmové, s pasívnymi výhybkami aj procesorovo riadené. Sú osadené výhradne reproduktormi 18 SOUND (Taliansko) , designované najlepšími odborníkmi v branži na najdrahšom a najmodernejšom software, aký len existuje, navyše dolaďované meraním a posluchovými testami v našej bezdozvukovej miestnosti.
NEXTBEAT - svetovo unikátna konzola 2 x player súborov WAV, MP3, AIFF, AAC LC z jedinej CompactFlash karty (až 128GB kapacita!) + efektor + mixpult, odnímateľná ovládacia jednotka cez Bluetooth, svetový unikát. Sme výhradný DISTRIBÚTOR pre Slovensko, inde ho nekúpite!
B52/PRODIGY - vynikajúca americká firma, ktorá takmer 50 rokov vyrába gitarové kombá, kompaktné aparáty MATRIX a najnovšie aj jednotku svetových CD/MP3 konzol PRODIGY a PRODIGY FX!
STANTON - svetový štandard pre najkvalitnejšie gramofónové prenosky (DJské, ale aj profesionálne rádiové a HiFi / HighEnd), ihly do nich, sluchátka, ale aj najoceňovanejšie DJ a audiofilské gramofóny, CD prehrávače, mixpulty, zvukové procesory, Finalscratche, SCS systémy electonic DJingu.
PIONEER PRO - najznámejšie DJ CD / VIDEO prehrávače, mixpulty, slúchadlá, efektové procesory, softwarové playery electronic DJingu.
EXPELEC/ NICHOLS LIGHTING - špičkové francúzske svetelné efekty vyššej strednej a profesionálnej triedy za výborné ceny, centrálne efekty, interiérové doplnky, reflektory (aj CS / MultiPar, vynikajúce ceny!), zrkadlové gule, motorčeky k nim .
MOBIL TRUSS
- kvalitné francúzske CERTIFIKOVANÉ konštrukcie, traverzy, traverzové veže, lifty, DJ a event stojany, rampy, mosty, káblové chráničky za príjemné ceny a s najrýchlejším dodaním z nášho skladu.
ANTARI
- špičkové profesionálne a poloprofesionálne dymostroje, hazery, fazery, snehostroje, penostroje, bublifuky, kvapalné náplne do všetkého možného. Jedna z mála svetových firiem, ktorá sa dokáže uživiť aj napriek úzkemu sortimentu výrobkov - vďaka vlastnému výskumu, vývoju a fenomenálnej kvalite. Mimochodom, najkopírovanejšia firma v našej branži! :-)
18 SOUND - najlepšie európske (TALIANSKO) profesionálne reproduktory 6 až 21 palcov, DRIVERY 1 - 1,5 a 2 palcové, koaxiálne reproduktory, full range reproduktory, horny / zvukovody k driverom, neodýmové ultra účinné reproduktory s vynikajúcim zvukom, polovičnou hmotnosťou a zároveň dobrou cenou. My vám k tomu prikladáme najrýchlejšie dodanie do 24 - 48 hodín ako na Slovensku, tak aj v Čechách... Na sklade držíme aj náhradné diely / kity na reprá 18 SOUND.
ALTO - profesionálny akustický procesing, mixpulty analógové aj digitálne, powermixy, reproboxy aktívne / pasívne / Line Array, zosilňovače, speaker management, crossovery, mikroporty, štúdiové mikrofóny, prenosné miniatúrne PA zostavy... Vynikajúce parametre a neuveriteľný pomer cena / výkon vo váš prospech .
ADAM HALL - profesionálne komponenty na výrobu rackov / kufrov, rohy, lišty, rúčky, veľmi kvalitné audio káble, lacné konektory, hotové káble...

Po dvadsiatich rokoch v branži našu prácu nájdete vo všetkých divadlách, domoch kultúry, diskotékach, kluboch, pojazdných show - od diskotekárov cez menšie produkčné firmy až po prvú ligu veľkých televíznych a laserových show (Q99, AMEX, PROCKL, SRS, KVANT...).
Sme tu pre Vás, s atraktívnymi cenami, najväčším skladom, najrýchlejšími dodávkami, servisom, špičkovou predajňou a bezkonkurenčnou showroom, 24 hodinovou zásielkovou službou + internetshopom priamo z nášho vlastného slovenského skladu. Nebojte sa osloviť nás ako prvých, naša konkurencia síce tvrdí, že sme najdrahší, ale môžete sa sami presvedčiť, že za rovnaké peniaze ako bežne platíte inde, MY vám poskytneme oveľa viac.
Na záver slová nejedného nášho zákazníka: u vás nakupujem preto, lebo mi vždy dobre poradíte a vaše zariadenia mi prinesú zisk oveľa skôr, ako iné značky a neznačky...E-mail:
obchod@1111.sk

Telefón:
047 / 45 11 416
Fax: 047 / 45 11 418
SKYPE: predajnalc

Náš kamenný obchod + špičkovú showroom nájdete na adrese:
Zvolenská cesta 5080/14A, 984 01 Lučenec, Slovensko
Otváracie hodiny: pondelok - piatok 9.00 - 17.00

Naša showroom v Lučenci na Zvolenskej 14A

 


Späť na hlavnú stránku!

Náš internetshop